Av Kina MPO-MT 12-kärnig Multi-mode 10G OM3 Ribbon Bare Fiber Patch Cord fabrik och tillverkare |Optico

MPO-MT 12-kärnig Multi-mode 10G OM3 Ribbon Bare Fiber Patch-sladd

Kort beskrivning:

MPO patchkabelfunktioner:

1, låg insättningsförlust, hög avkastningsförlust

2, hög stabilitet och utmärkt tillförlitlighet

3, Stabil prestanda

4, bra repeterbarhet;

5, bra inter-plugg prestanda;

6, bra temperaturstabilitet;

Produktdetalj

FAQ

MPO-MT12-kärnig Multi-mode 10G OM3 Ribbon Bare Fiber Patch-sladd

 

Kort introduktion avMPOKablage                                                                                                                 

12-kärnig multimode 10G OM3 MPO(hona)-MPO(hona) fiberoptisk patchkabel

 

OPTICO är en tillverkare av MPO/MTP jumper, MPO/MTP patchpanel, MPO/MTP integrerad modul i Kina.OPTICOs MPO/MTP-produkter är kompatibla med 100G 10G 40G-QSFP-SR-MM850 multi-mode 10G-modulen från Ruijie, Huawei, ZTE och Cisco.

 

MTP-24 bare fiber pigtail 2(1)

Optiska fiberbyglar kan delas in i vanliga kiselbaserade optiska fiber enkel-mode och multi-mode jumprar enligt olika överföringsmedia.Beroende på kontaktens struktur kan de delas in i: FC-bygel, SC-bygel, ST-bygel, LC-bygel, MTRJ-jumper, MPO-jumper, MU-jumper, SMA-jumper, E2000-jumper, DIN-jumper, etc. olika former.De vanligare fiberoptiska byglarna kan även delas in i FC-FC, FC-SC, FC-LC, FC-ST, SC-SC, SC-ST etc. Antal bygelkärnor, längd, fysisk struktur osv. kan också definieras av kunden.Företaget använder högprecisionsslipmaskiner, förstklassiga testkontrollmetoder och rigorösa inspektionsmekanismer.Alla optiska fiberhylsor är gjorda av högkvalitativ keramik, så att alla konfigurationer av optiska fibersluttrådar och byglar kan ge optiska signaler. Förlusten är mycket liten, vilket säkerställer extremt låga insättningsförluster och reflektionsförluster.

 

MPO-kontaktdelar                                                                                                                                           

MPO connector assembly parts 2

 

 

Slipningsprocesserna                                                                                                                                       

MPO connector grinding and polishing progress

 

MPO produkttester                                                                                                                                                

MPO connector performance test

 

 

Funktioner                                                                                                                                                                

1, låg insättningsförlust, hög avkastningsförlust

2, hög stabilitet och utmärkt tillförlitlighet

3, Stabil prestanda

4, bra repeterbarhet;

5, bra inter-plugg prestanda;

6, bra temperaturstabilitet;

 

Ansökningar                                                                                                                                                        

1, CATV fiberoptiskt system;

2, Enterprise nätverk;

3, optisk fiberkommunikationssystem;

4, fiberaccessnätverk;

5, optisk fiber dataöverföring;

6, lokalt nätverk (LAN);

7, testutrustning;

 

MPO Application

 

Specifikationer                                                                                                                                                     

Drifttemperaturområde: -20 ~ 70 ℃

Anslutningsmaterial: keramisk hylsa

Minsta bandbredd: 200Mhz.Km/850nm;500Mhz.Km/1300nm

Upprepad in- och urkoppling: <0,5dB, 1000 gånger

Minsta insättningsförlust: <0,5dB

Maximal returförlust: enkelläge UPC≥55dB, APC≥60dB, multimode UPC≥35dB

 

Optisk prestanda                                                                                                                                             

 

Föremålsnamn

Enhet

Specifikationer

Kontakter

-

SM standardhylsa

SM låg IL hylsa

MM standardhylsa

MM låg IL hylsa

Insättningsförlust

Typisk

dB

0,35

0,20

0,35

0,20

Maximun

dB

0,75

0,35

0,60

0,35

Avkastningsförlust

dB

≥60(APC)

≥20 (PC)

dB

≥50 (PC)

-

Man kvinna

dB

Hane: Med stift;Hona: Utan stift;

Draghållfasthet

dB

≤0,3 (Max 66N)

Vibration

dB

≤0,3(10~55Hz)

Temperaturcykel

 

≤0,3(-40°C~75°C, 21 cykler)

 

Föremålsnamn

Enhet

Specifikationer

SM

MM

X-axelns krökningsradie

mm

Min 2000

Y-axelns krökningsradie

mm

Min 5

Fiberhöjd

nm

1000~3500

Total fiberhöjdskillnad

nm

Max: 500

Intilliggande fiberhöjdskillnad

nm

Max: 300

X-axelvinkel

°

-0,2~0,2

Y-axelvinkel

°

PC: -0,2~0,2;APC:7,8~8,2

-0,2~0,2

Fiberfördjupning

nm

N/A

-100~200

 

Föremålsnamn

Enhet

Specifikationer

Anslutningsmodell

-

MPO-hona, MPO-hane

Slut ansikte

-

PC, APC

Antal fiberkärnor

-

2,4,8,12& MT Fiber

Kontakttyp 2

-

MPO-hona, MPO-hane, FC, SC, ST, MU, LC, E2000

Ändyta 2

-

PC,UPC,APC

Fiberläge

-

SM(OS1,OS2),MM(OM1,OM2,OM3,OM4)

Optisk kabel ytterdiameter

mm

Φ2,Φ3,Φ4

full längd

M

L=1,2,3,4...

Pigtail längd

M

L1=0,5,0,6,1,0,...

Typ optisk kabel

-

RJ: Jacket bandkabel, RB:Bare bandkabel, MIC:250um mini rund kabel

 

Beställningsalternativ                                                                                                                                                                                                 

 

Föremålsnamn Enhet Specifikationer
Anslutningsmodell - MPO-hona, MPO-hane
Slut ansikte - PC, APC
Antal fiberkärnor - 2,4,8,12& MT Fiber
Kontakttyp 2 - MPO-hona, MPO-hane, FC, SC, ST, MU, LC, E2000
Ändyta 2 - PC,UPC,APC
Fiberläge - SM(OS1,OS2),MM(OM1,OM2,OM3,OM4)
Optisk kabel ytterdiameter mm Φ2,Φ3,Φ4
full längd M L=1,2,3,4...
Pigtail längd M L1=0,5,0,6,1,0,...
Typ optisk kabel - RJ: Jacket bandkabel, RB:Bare bandkabel, MIC:250um mini rund kabel

 

FAQ                                                                                                                                                                        

Q1, vad är din leveranstid?
S: I allmänhet tar det 3-7 dagar efter insättningsbetalning.
Den specifika leveranstiden beror på varorna och orderkvantiteten.

 

Q2, Kan du producera enligt proverna eller ritningen?
A: Ja, vi kan producera av dina prover eller tekniska ritningar.Vi kan också designa och öppna formen åt dig.

 

F3, vad är din provpolicy?
A, vi kan tillhandahålla gratis prov för kommentar fiberoptiska enheter, men kunderna måste betala kurirkostnaden.

 

Q4, testar du alla dina varor före leverans?
A, Ja, alla varor är 100% testade före slutlig packning och leverans.
Testrapporter kan tillhandahållas vid behov.

 

F5, Hur säkerställer du den långsiktiga verksamheten och behåller ett gott partnerskap?
A, För det första håller vi ihållande förbättringar för att göra produkter av bättre kvalitet och ge bättre service samtidigt som vi upprätthåller konkurrenskraftiga priser för att säkerställa kundernas fördelar.
Dessutom respekterar vi varje kund som våra vänner och uppskattar varje liten eller stor beställning.

 

Välkommen att kontakta oss för alla önskemål — Din pålitliga partner på fiberoptik/OPTICO!


  • Tidigare:
  • Nästa:

  • Vanliga frågor:

     

    F1: Är du en tillverkare?

    S: Shenzhen Optic Communication Co., Ltd är en mycket professionell tillverkare sedan 2008. Vi kan kontrollera din beställning från första början till sista.

     

    F2: Varför välja oss?

    A: Kvalitetsprodukt (RoHS, CE, HLR, ISO, testrapport);Konkurrenskraftigt pris;Anpassade produkter;1-20 års garanti;Snabb leverans med bulkorder;Internationell frakt;ISO9001 certifierad fabrik.

     

    F3: Hur kan jag få din prislista?

    S: Vänligen ge oss din förfrågan och kontaktinformation.Vi kontaktar dig och skickar vårt offertblad till dig.

     

    F4: Hur kan jag få några prover?

    S: Vi erbjuder gratisprover för de flesta av våra produkter.Men du bör betala fraktkostnaden.

     

    F5: Hur är det med leveranstiden?

    S: Leveransen av de flesta produkter är 3-7 arbetsdagar, några få produkter är 7-15 arbetsdagar.Beror på det antal du behövde.

    Skriv ditt meddelande här och skicka det till oss